Copyright 2023 - Koza anglonubijska

Koza rasy anglonubijskiej cieszy się powszechnym uznaniem i zdobywa coraz to większą popularność. Charakteryzuje ją bardzo łagodne usposobienie. Są przyjacielskie i wykazują chęć a nawet potrzebę obcowania z człowiekiem. Kozy anglonubijskie są inteligentnymi „arystokratkami”.

Z wyglądu zewnętrznego kozy te cechuje przede wszystkim garbaty, rzymski nos, długie zwisające uszy i smukłe nogi. Umaszczenie jest różnorakie od koloru białego, beżowego, jasnobrązowego i kasztanowego aż po czarny włącznie. Waga kóz anglonubijskich waha się w granicach:

- kozy 60 – 80 kg,

-kozły 90 – 110 kg.

Główną zaletą tej rasy kóz jest jej mleczność oraz duży przyrost mięsny przy ewentualnej hodowli tuczu. W naszej hodowli zależy nam właśnie na mleku.

Mleko kóz anglonubijskich znane jest ze swojej wysokiej jakości i smakowitości. Dzięki dużej zawartości tłuszczu i białka jest wysoko cenione przy produkcji serów i innych produktów mlecznych. To mleko nie posiada żadnego zapachu, typowego dla mleka kóz , a smak jest delikatny i bardzo przyjemny.

Nasza hodowla kóz anglonubijskich rozpoczęła się w 2011r od kilku sztuk matek. Obecnie podstawowe stado kóz to 15 sztuk matek i kilku kozłów niespokrewnionych. Kozły rozpłodowe sprowadzamy tylko z zagranicy  i staramy się wybierać bardzo dobry materiał genetyczny. Wszystkie kozy w naszej hodowli są kozami anglonubijskimi w 100 %-ach.

Można kupić u nas młode koźlęta niespokrewnione, a także sery i mleko oczywiscie od kóz anglonubijskich.

 

 

This site uses cookies. By continuing to browse you accept their use.

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.